Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spoty

Spoty (duben 2014)

Spoty
3-4 roky
kříženec foxteriéra
velikost střední
temperamentní
může být kousavý
ne k dětem

Spotyho k nám dovedl člověk s tím, že ho našel. Po krátkém rozhovoru se přiznal, že pes je jeho. Pořídila si ho jeho bývalá přítelkyně a když se rozešli, nechala Spotyho u něj. Ubytoval ho v boudě na větší zahradě, pravidelně ho krmil, napájel. To bylo vše. Venčení, socializace, výcvik, nic se nekonalo. Když mu začal majitel hledat novou rodinu, ukázalo se, že je Spoty tvrdohlavý a občas může být i kousavý. Adopce se nekonala a tenhle svéhlavý kříženec putoval k nám.

První dny pouštěl hrůzu na všechny kolem, ale brzy se nechal pohladit a vzít na procházku. Spoty může být skutečně tvrdohlavý a je vidět, že s ním bude dost práce, než začne brát člověka jako svého pána. Několik let po něm nikdo nic nechtěl, nestaral se o srst, nechodil s ním mezi lidi, neseznámil s jinými psy. Tenhle temperamentí pes potřebuje skutečně důsledný a trpělivý přístup člověka, který se jen tak nezalekne, když to na něj Spoty zkusí.

Spotyho srst je velmi zanedbaná. Na jaře ho čeká kompletní úprava.
Je odčervený, odblešený, očkovaný.

Červen 2015:  Po pár týdnech se Spoty začal vyklidňovat, začal si zvykat na vodítko a procházky a na kontakt s člověkem. Dnes se nechá od lidí, kteří s ním jsou v pravidelném kontaktu, pohladit (to bylo v prvních týdnech po převzetí od majitele nemyslitelné). I když je dnes ze Spotyho mnohem pohodovější pes, než v srpnu 2014, kdy jsme ho přijala, neznamená to, že nepotřebuje důslednou výchovu. Tvrdohlavost, která je foxteriérům vlastní, Spotyho neopustila a je s ní tedy nutné počítat a nepodcenit!

Tak takhle jsme se pokusili dát Spotíka dokupy, konečně ostříhaný... poprvé v životě...!

spoty1.jpg

spoty4.jpg

spoty.jpg

Spoty před ostříháním...

spoty3.jpg

spoty2.jpg

spoty1.jpg